пн-чт: с 8:30 до 17:00, пт: с 8:30 до 16:00
+380 (6264) 2-02-80

Переваги інвестицій у пайові фонди

Доходність інвестицій в цінні папери зазвичай вище прибутковості банківських депозитів. Це пояснюється тим, що на ринок цінних паперів більш динамічний, ніж ринок фінансових ресурсів, що дозволяє при наявності достатнього досвіду і знань отримувати більшу норму прибутку.

Однак, інвестування в цінні папери завжди пов'язане з ризиком прийняття неправильного рішення щодо об'єкта інвестицій і тому відноситься до професійних видів діяльності. Абсолютно самостійне інвестування потенційно може принести більш високий дохід, ніж спільне інвестування через інвестиційні фонди, але вимагає значного часу на проведення аналізу, відстеження поточної ситуації на ринку, здійснення операцій.

Спільне інвестування або придбання цінних паперів інвестиційних фондів дозволяє перекласти тягар прийняття рішень на професіоналів - компанію по управлінню активами і в той же час зберегти переваги роботи на фондовому ринку - високу прибутковість інвестицій.

Інвестувати через фонд Інвестувати самостійно
Ступінь надійності
Керуюча компанія об'єднує вклади безлічі інвесторів, забезпечує високу диверсифікацію вкладень між різними емітентами та цінними паперами, а, отже, і підвищує надійність вкладень. Інвестор здійснює самостійне вкладення, відповідно розраховуючи тільки на свої кошти, що звужує вибір цінних паперів емітентів і збільшує ризик вкладень.
Витрати по інвестуванню
Високий розмір активів фонду дає можливість знижувати витрати по управлінню портфелем цінних паперів у розрахунку на одного інвестора. Інвестор самостійно несе витрати, пов'язані з управлінням портфелем цінних паперів.
Ліквідність
Цінні папери відкритих фондів завжди можна продати емітенту, який за законом зобов'язаний викупити у інвестора за поточною ринковою вартістю;
в інтервальних фондах викуп відбувається згідно проспекту емісії, де вказані періоди викупу цінних паперів фонду;
цінні папери закритих фондів вільно обертаються на ринку цінних паперів. При придбанні цих цінних паперів звертайте увагу на наявність маркет-мейкера за цими цінними паперами.
Цінні папери емітентів, які вкладає свої кошти інвестор самостійно, можна продати лише третім особам.
Оподаткування
Оподаткування прибутку, отриманого при продажу цінних паперів, фонду відбувається за ставкою 5%. При продажу їх третім особам (закриті фонди) прибуток оподатковується за звичайною ставкою. Прибуток, одержаний після продажу цінних паперів, оподатковується за звичайною ставкою.
Фактор часу
Інвестуючи через фонд, інвестор більше часу приділяє основної діяльності. Аналізом ринків, в які вкладаються кошти фонду, займаються фахівці керуючої компанії. Інвестуючи самостійно інвестору необхідно відстежувати зміни на ринках, інструменти яких він вкладає свої вільні кошти.

Керуюча компанія ВУК пропагує здоровий підхід до здійснення інвестицій. Кожен інвестор повинен пам'ятати - інвестиції пов'язані з ризиком. Єдина можливість зменшити ризик - диверсифікувати вкладення. Тому ми рекомендуємо урізноманітнити об'єкти інвестицій. Як не слід тримати всі грошові кошти на депозитному рахунку, так і не варто вкладати гроші в цінні папери.

Ступінь співвідношення між ризиковими та безризиковими інвестиціями кожен інвестор визначає для себе на основі прийнятності фактора ризику як такого, тимчасового чинника і своїх інвестиційних планів. Наші фахівці допоможуть визначити оптимальну для Вас структуру інвестицій і підібрати найбільш відповідний інвестиційний фонд.